JUMPCITY po treningu zawodników BALTIC GAMES - Relacja - JUMPCITY


Wróć do listy wpisów

JUMPCITY po treningu zawodników BALTIC GAMES – Relacja

, komentarzy


  Do historii przeszła zimowa edycja festiwalu sportów ekstremalnych Baltic Games. Riderzy BMX i deskorolki w ubiegły weekend dostarczyli fanom mocnych wrażeń. Zacięta rywalizacja i akrobacje w powietrzu w gdańskiej arenie na długo zapadną w pamięci widzów i sportowców. Tak samo jak chwile dobrej zabawy – zawodnicy Baltic Games gościli bowiem w Parku Trampolin JUMPCITY w Gdyni, przy ul. Tadeusza Wendy 7/9.

Czołówka sportowców z całego świata gościła w Parku Trampolin tuż przed kwalifikacjami do zawodów Baltic Games. Była to otwarta dla widzów sesja treningowa przed turniejem, główną atrakcją ekstremalnego festowalu. Jednocześnie, na 500 m.kw. trampolin w JUMPCITY gościło 30 profesjonalnych riderów BMX i skateboarderów, w tym m.in. Logan Martin (Australia), Jason Phelan (Irlandia) AJ Anaya (USA).

– Nigdy nie byłem w takim miejscu z trampolinami, więc bardzo fajnie było doświadczyć tego osobiście. Do tej pory widziałem coś takiego tylko na filmach, zdjęciach itd. I było dużo lepiej niż to sobie wyobrażałem. Zdecydowanie chętnie znów odwiedzę takie miejsce gdy tylko będę miał taką okazję – mówił Spencer Bass, rider BMX Gatorade Team (USA).

Profesjonalizm pokazali wszyscy. Na trampolinach skakali na specjalnie przygotowanym trampbike’u, czyli  rowerze przystosowanym do skakania na trampolinach.  Nie zabrakło także tików na desce czy snowboardzie. Zawodowcy byli zachwyceni treningiem w JUMPCITY. Mało tego, polecają Park Trampolin początkującym sportowcom.

– Park JUMCITY to świetne miejsce. Traktuję to spotkanie bardziej jak zabawę, ale to miłe, że między kwalifikacjami i turniejami możemy wyskoczyć z innymi zawodnikami zabawić się i poskakać. Zaskakujące, że trening trików BMX jest łatwiejszy na trampolinie niż na zwykłym gruncie, ale to dlatego, że trampolina pozwala na dynamiczniejsze wybicie – mówił Kanadyjczyk Drew Bezanson z Redbull Team. – To dobry sposób by oswoić się, nauczyć manewrować ciałem w powietrzu.

Wśród trenujących nie zabrakło również Polskich zawodników. Wśród nich byli m.in. Rafał Kierc Dawid Godziek. Mimo młodego wieku Godziek jest Mistrzem Polski w Dirt Jumpingu , czyli skoków z wysokich hop ziemnych i trików wykonywanych w powietrzu.  

– Miałem okazję ćwiczyć już skoki w parkach trampolin, JUMPCITY jest świetne – mówił Dawid Godziek.

Otwarta sesja treningowa nie zawiodła również kibiców. W specjalnej Strefie Fanów mogli podglądać swoich ulubionych zawodników, porozmawiać czy zrobić fotkę. Najodważniejsi mogli również zagrać z profesjonalistami w… zbijaka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Konrada Dembka.