Innowacyjny trening JUMPCITY Workout - dlaczego warto ? - JUMPCITY


Wróć do listy wpisów

Innowacyjny trening JUMPCITY Workout – dlaczego warto ?

, komentarzy


Innowacyjność treningu Workout w JUMPCITY  polega na połączeniu wszystkich prozdrowotnych zalet skakania na trampolinach z treningiem siłowym i treningiem kardio. Poniżej w kilku akapitach opiszemy podstawowe zalety treningu z wykorzystaniem trampolin.

Trenuj interwały!

Zajęcia mają formę treningu obwodowego z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w podskokach lub z wykorzystaniem trampolin, co znacznie zwiększa ilość mobilizowanych do pracy mięśni i maksymalizuje efekt końcowy. Na każdych zajęciach ćwiczona jest inna grupa mięśniowa, zgodnie z zasadami łączenia partii mięśniowych na treningu siłowym. Ćwiczenia siłowe są przeplatane lub łączone z ćwiczeniami kardio.  Każdy następny wysiłek rozpoczynany jest na niepełnym wypoczynku co znacznie wpływa na wzrost efektu treningowego.

Rozwiń koordynację!

Zajęcia są skierowane dla osób, którym zwykła siłownia nie wystarcza i nie chcą w kółko wykonywać monotonnych ćwiczeń. Na trening za każdym razem przygotowany jest inny zestaw ćwiczeń, które oprócz efektyności, zachwycają kreatywnością. Czasami pozornie znane nam ćwiczenie, na trampolinie wykonywane jest zupełnie inaczej i często angażuje inne grupy mięśniowe. Staramy się, aby trening Workout w JUMPCITY wszechstronnie rozwijał wszystkie partie ciała. Każde następne ćwiczenie zaskakuje i stanowi dla nas wyzwanie!

Zbuduj masę mięśniową!

W każdym ćwiczeniu wykonywanym na trampolinach pracuje nieporównywalnie więcej grup mięśniowych niż na twardym podłożu. Przykładowo, wykonując ćwiczenie na wzmocnienie bicepsów – ugięcia rąk w stawach łokciowych w podskokach z wykorzystaniem hantli , nie pracują nam tylko mięśnie rąk, ale także mięśnie stopy, łydek, ud, brzucha, kręgosłupa i wszystkie mięśnie głębokie. Nie możemy porównywać obciążenia hantlami na trampolinie do ćwiczenia na siłowni. Na trampolinie stosunkowo mała waga ciężarka jest dla nas dużym wyzwaniem, ze względu na konieczność utrzymania go w momencie lądowania i wybicia. Na mięsień działają dużo większe siły, zwiększając obciążenie i efekt końcowy.

Zmniejsz ryzyko kontuzji!

Trampoliny są przyrządem sportowym dającym nam niebywale wiele korzyści prozdrowotnych. Pomimo że dzieci są zwykle kojarzone z beztroskimi skokami na trampolinach, to właśnie dorośli powinni korzystać z nich regularnie. Mięśnie głębokie brzucha i grzbietu to fundament, który trzyma nasze ciało w odpowiedniej formie. Bez odpowiednio rozwiniętych mięśni głębokich nasze ciało zaczyna się “rozjeżdżać”. To szczególnie ważna wiadomość, dla wszystkich prowadzących siedzący tryb życia. Jeżeli nie mamy odpowiednio silnego gorsetu mięśniowego oplatającego nasz kręgosłup, ryzyko skrzywień, zwyrodnień i kontuzji znacznie wzrasta. Mięśnie głębokie są trudne do ćwiczenia na ziemi, z kolei na trampolinie każdy podskok jest dla nich treningiem. Dzięki regularnemu skakaniu na trampolinie możemy zapobiec wielu problemom z kręgosłupem, a także z kolanami i kostkami – prawdopodobieństwo skręceń znacznie spada.

Popraw kondycję fizyczną!

Trening Workout w JUMPCITY to doskonały sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, dotlenienie organizmu czy też zwiększenie wydajności pracy serca i płuc. Pozytywne efekty stosowania treningów na trampolinach wynikają z tego, że podczas ćwiczenia używamy więcej partii mięśniowych, przez co nasze serce, płuca i układ krwionośny szybciej i efektywniej muszą dostarczać tlen do wszystkich komórek. Dzięki takiemu treningowi znacznie poprawimy nasze samopoczucie i jakość życia. Pamiętajmy: serce to też mięsień – niećwiczony słabnie i mniej efektywnie będzie nam służył. Zachęciliśmy Cię? Pierwsze zajęcia fitness w JUMPCITY są za darmo – kliknij po więcej informacji. 

JUMPCITY Workout

 Uśmiechnij się!

Każdy podskok na trampolinie powoduje wydzielanie  się endorfin – hormonów szczęścia. W JUMPCITY nawet najcięższy trening jest dla nas zabawą! Dzięki temu możemy znacznie poprawić nasze samopoczucie i jakość życia. Taka forma treningu w naszej podświadomości zapisuje się jako przyjemność, dzięki czemu częściej mamy ochotę na treningi a co za tym idzie szybciej osiągniemy nasze cele treningowe

Modeluj sylwetkę!

Dzięki treningom w JUMPCITY możemy osiągnąć wspaniale wyrzeźbione ciało i odpowiednie proporcje. Trenując na umiarkowanej intensywności i angażując prawie wszystkie partie mięśniowe dużo efektywniej pozbędziemy się podskórnej tkanki tłuszczowej. Po paru miesiącach regularnych treningów będziemy mogli cieszyć się doskonałą sylwetką bez zbędnej tkanki tłuszczowej.

Lubisz wyzwania?

Czas sprawdzić Twoje możliwości ruchowe i sprawność fizyczną.Pozytywna energia, profesjonalne podejście trenerów i niezapomniane przeżycia gwarantowane! Przekonaj się jak mimo ciężkiego treningu, uśmiech nie chce zejść z ust a nogi nie mogą przestać skakać.

Czekamy na Ciebie w każdy wtorek i czwartek w JUMPCITY

Zachęciliśmy Cię? Pierwsze zajęcia fitness w JUMPCITY są za darmo – kliknij po więcej informacji. 

 

Autor: Healthy Factory