5 sposobów na regenerację po treningu fitness w JUMPCITY - JUMPCITY


Wróć do listy wpisów

5 sposobów na regenerację po treningu fitness w JUMPCITY

, komentarzy


 

 

PIJ DUŻO WODY – podczas treningu tracisz dużo płynów wraz z potem i wydychanym powietrzem. Woda uczestniczy we wszystkich funkcja metabolicznych, transportuje składniki odżywcze w organizmie i poprawia wszystkie funkcje ciała. Stanowi swoistą bio odnowę dla Twojego ciała !

ZJEDZ PRAWIDŁOWO –  trening wyczerpuje Twoje zapasy energii. Dochodzi do uszczuplenia zapasów glikogenu oraz mikro uszkodzeń mięśni. Jeśli chcesz osiągać coraz lepsze wyniki, pomóc w naprawie tkanek, wzmocnić się i być gotowym na kolejne wyzwanie. Musisz zjeść ! Najlepiej w ciągu 60 minut od zakończenia treningu. Upewnij się, że w Twoim posiłku znajduje się wysokiej jakości białko i węglowodany złożone.

_DSC9772

ROZCIĄGNIJ SIĘ – stretching  relaksuje mięśnie po treningu i wtedy, gdy są one napięte i obolałe na skutek stresu. Wyraźnie poprawia koordynację ruchową, zwiększa elastyczność ciała (gibkość, płynność ruchu). Aktywizuje krążenie krwi, poprawiają odżywienie i dotlenienie tkanek.

WYŚPIJ SIĘ – sen znacznie przyspiesza tempo regeneracji, pozwala utrzymać postępy, utrzymuje układ odpornościowy w dobrym stanie. Śpij 7-8h. Zaplanuj 1-3 dni odpoczynku w tygodniu, w zależności od potrzeb. Niedobory snu powodują, że spadki energii, chęci i zaangażowania.

CHŁODNY PRYSZNIC – pozwala na szybszy przepływ krwi, lepsze ukrwienie, co powoduje szybszą regenerację dla tkanek. Nie przyczynia się do nasilenia stanów zapalnych.

Zachęciliśmy Cię? Pierwsze zajęcia fitness w JUMPCITY są za darmo – kliknij po więcej informacji. 

Więcej porad na temat żywienia znajdziesz na blogu: www.fit-lovers.pl