Jakie obszary treningu zaniedbujemy? (Mięśnie Głębokie i Trening Kardio)


Wróć do listy wpisów

Czego nie wolno pomijać na treningu?

, komentarzy


 

 

Jakie obszary treningu są w dzisiejszych czasach najbardziej zaniedbywane?

W dzisiejszym poście dowiecie się jakie są najczęściej zaniedbywane składowe treningu i dlaczego warto o nie zadbać.
Najczęstszym błędem popełnianym przez początkujących (i nie tylko!) jest zaniedbanie wzmocnienia mięśni głębokich pleców i brzucha oraz brak treningu kardio.
W efekcie otrzymujemy wspaniale zbudowanego mężczyznę, który ma sporą zadyszkę po wejściu w schodach i boryka się z wieloma problemami z kręgosłupem.
Co zaniedbał w swoich treningach?

zdj1

1. Mięśnie głębokie

Piękna sylwetka, wspaniałe mięśnie i… wada kręgosłupa. Niestety jest to coraz częstszy scenariusz. Wynika to z faktu, że na siłowni pracujemy tylko nad mięśniami powierzchownymi, które z reguły nie spełniają funkcji stabilizatorów. Idealnym przykładem jest mięsień prosty brzucha. Każdy chciałby mieć tak zwany „kaloryfer” na brzuchu, ale jego funkcją jest tylko zginanie tułowia. W rezultacie mamy wspaniale wyrzeźbiony brzuch, który ma funkcję głównie ozdobną.

Jak wzmocnić mięśnie głębokie?

Jeżeli komuś zależy na prawidłowej postawie i zdrowym kręgosłupie JUMPCITY to z pewnością miejsce dla niego ponieważ ćwicząc na trampolinie wykorzystujemy duże grupy mięśni głębokich.

Zdrowy kręgosłup

Mięśnie głębokie brzucha i pleców tworzą swego rodzaju gorset mięśniow
y, który oplata konstrukcje naszego kręgosłupa. Gdy są niećwiczone- kręgosłup zaczyna się “rozjeżdżać”. To szczególnie ważna wiadomość, dla wszystkich prowadzących siedzący tryb życia. Jeżeli nie mamy odpowiednio silnych mięśni głębokich ryzyko skrzywień kręgosłupa, zwyrodnień i kontuzji znacznie wzrasta. Mięśnie głębokie są trudne do ćwiczenia na  podłożu, z kolei na trampolinie każdy podskok jest dla nich treningiem. Dzięki regularnemu skakaniu możemy zapobiec wielu problemom z kręgosłupem i cieszyć się nienaganną postawą.

Zdrowe kostki i kolana

Przy wykonywaniu każdego ćwiczenia w JUMPCITY znacznie wzmacniają się mięśnie stabilizujące staw skokowy i kolanowy. Nie bez przyczyny rehabilitacja tych stawów odbywa się na niestabilnej powierzchni- piłkach i trampolinach. Jest to najbardziej efektywny sposób
na uniknięcia kontuzji i wzmocnienia tych mięśni.zdj2

2. Trening kardio

Trening kardio to trening odbywający się na umiarkowanej intensywności przez stosunkowo długi czas. Może być stosowany praktycznie przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom wydolności fizycznej.To doskonały sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, dotlenienie organizmu               czy też zwiększenie wydajności pracy serca i płuc.

Pamiętaj

Trening o niskiej intensywności kardio przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Jeżeli intensywność wysiłku będzie zbyt wysoka nasz organizm przejdzie na beztlenowe przemiany pozyskiwania energii.
W takim przypadku tłuszcz nie będzie spalany na treningu.

Spalanie tłuszczu = niska intensywność wysiłku

Korzyści płynące z treningu kardio

-poprawa wydolności tlenowej organizmu = poprawa samopoczucia, kondycji fizycznej,

-zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na choroby serca

-zmniejszenie ciśnienia krwi i spadek poziomu „złego cholesterolu” . Najświeższe badania mówią
o 23%-owym zmniejszeniu ryzyka zapadnięcia na choroby serca, dzięki regularnym ćwiczeniom.

-poprawa odporności organizmu- zwiększenie efektywności pracy układu krwionośnego i limfatycznego

-szybsze pocenie się = oczyszczenie organizmu z zbędnych toksyn

-zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę – zwiększenie wrażliwości na insulinę

-poprawa jakości życia- zwiększona chęć i energia do działania,

-zmniejszenie bólu stawów (Skacząc, wszystkie stawy  pracują, krew jest pompowana w te miejsca, więc stawy są lepiej dokrwione, oczyszczone, odżywione i to wszystko bez ich zbędnego obciążania i bólu).

Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o wszystkie ważne składowe treningu – przyjdź na zajęcia
JUMP WORKOUT. Zadbamy o wzmocnienie mięśni głębokich, trening kardio i dużą dawkę satysfakcji z treningu!

Autor: Healthy Factory